HABER

Gökçeada Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Zıpkınla Balık Vurma Türkiye Şampiyonası’nın yarı final mücadelesi bugün Gökçeada Kaleköy’de gerçekleştirilecek. Yarışma programı ve detaylar haberimizde.

TSSF tarafından düzenlenen etkinlik için Cuma akşamı gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısı, 22 kulübün temsilci ve kaptanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Gökçeada Spor Kulübü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda yarışma kuralları hakkında bilgiler verilirken yarışma programı da yarışmacılara açıklandı. Gökçeada’nın sualtı sporları için oldukça değerli olduğunun altını çizen sporcu ve teknik adamlar, adamızdaki bu yarışmaya katılmak için yaklaşık 1 haftadır Gökçeada’da bulunduklarını belirtirken TSSF yetkilileri de Gökçeada’da organize edilen bu yarı final mücadelesine oldukça büyük bir katılım olduğunu belirtti.

Gökçeada Spor Kulübü Zıpkınla Balık Vurma Takımımız da bugünkü yarı final mücadelesinde adamızı temsil edecek. Tüm takımımız adına dünkü toplantıda görüşlerini ifade eden takım kaptanımız Selim Konya, yarışmada iddialı olduklarını belirtirken Gökçeada’nın sualtı zenginliklerini korumaları gerektiğinin altını çizdi. Turizm açısından bu tür yarışmaların artı değerler olarak geri dönüşü olduğunu, buna karşılık sualtı güzellikleri adına az bulunan ve yenmez durumda olan balık türlerine karşı duyarlılık içerisinde yarışılması taraftarı olduklarını söyledi. Gökçeada Spor Kulübü olarak yarışmaya katılan tüm takımlara ve kendi takımımıza başarılar dileriz.

 

Yarışma Programı

10:30 Sporcuların Kaleköy’de toplanması – Doktor Bilgilendirme Toplantısı ve teçhizat kontrolü

12:00 Suya Giriş ve Yarışma Başlangıcı

17:00 Yarışma Bitişi

18:00 Tartımların yapılması ve Ödül Töreni

 

Bugün düzenlenecek Zıpkınla Balık Vurma Yarışması’nın ardından Gökçeada Spor Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikle balık ekmek şöleni yapılacak. Tüm Gökçeadalı’ları bu güzel etkinliğe davet ediyoruz.

 

 

Balıklar İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak

Yarışma için düzenlenen bilgilendirme toplantısında hangi balık gruplarının vurulabileceği, hangi balıkların ise yasaklı sınıfında yer aldığını gösteren yazılı bilgilendirme notları sporculara ve takım kaptanlarına iletildi. Yarışma boyunca vurulacak balıklar, yenilebilir veya yenilemez şeklinde tutanak altına alınıp ihtiyaç sahibi kurum ve ailelere gönderilecek. Yenilemeyecek türlerdeki balıklar ise Gökçeada Belediyesi Hayvan Barınağı’na gönderilerek burada bulunan dostlarımıza alternatif olarak verilecek.

22 Takım Yaklaşık 200 Sporcu

Gökçeada spor tarihindeki en büyük ulusal organizasyonlarından birini gerçekleştirirken 22 takımdan yaklaşık 200 sporcu etkinlik kapsamında Gökçeada’ya geldi. Turizm sezonunun hemen öncesinde yaşanan bu hareketlilik esnafların yüzünü güldürürken otellerdeki doluluk oranında da belirgin bir artış oldu.

 

 

Paylaş