HABER

Gökçeada Spor Kulübü, kurulduğu tarih olan 1992’den bu yana en heyecanlı günlerini yaşıyor. Nasıl yaşamasın ki? 26 yıllık tarihi boyunca ilk kez Süper Amatör Lig’de oynamaya hak kazanabilecekleri bir play off final maçının heyecanı, bugün artık sadece Gökçeadasporlu oyuncu ve idarecileri değil, bir ilçenin tamamını heyecanlandırır hale geldi. Gökçeada Spor Kulübü, bugün bu heyecanı aynı anda onbinlerce kişiye yaptığı canlı yayınlarla yaşatır oldu.

Nereden Nereye?

Şöyle çok uzun zaman öncesine gitmeden güzide ilçemizin tek spor kulübü olan Gökçeada Spor Kulübü’nün geçmişine bir bakış atsak hiç de fena olmaz. Geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen ve kaba tabiriyle günü kurtaran uygulamalar ile kalıcı çözümler üretemeyen Gökçeadaspor takımı, futbol branşına dahi yeterli imkanları sağlayamıyor, oyuncusu maçlara gidemiyor ve takım küme düşmeme mücadelesi veriyordu. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısını – puanla ligin dibinde tamamlayan Gökçeadaspor’da bugün de teknik direktörümüz olan Hacı Ahmet Taşpınar’ın gayretleri ile ligde kalmayı güç bela başarabilmiştik. Futbol Şube Sorumlumuz Selim Gülsün ve hocamız Ahmet Taşpınar’ın çabaları, oyuncularımızın da ortaya koydukları karakteri ile belki de bugünlerde yer aldığımız 1. Amatör Lig’e tutunmuştuk.

Direnajı olmadığı için her yağmurda bir işkence haline gelen Gökçeada İlçe Stadı, Çanakkale milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın girişimleri ile yerini dünya standartlarında bir suni çim sahaya ve yaklaşık 500 kişilik bir tribüne bıraktı. Gökçeada Spor Kulübü, gerçekleştirdiği yönetim değişikliği ile Başkan Bülent Ecevit Atalay önderliğinde kısa zamanda görev dağılımı yaparak başta futbol, taekwon-do, halk oyunları ve tiyatro gibi hem sportif hem de sosyal projelerini gerçekleştirmeye başladı.

6 Ayda Gerçekleştirilen Büyük Başarılar

Yeni yönetimin göreve gelmesi ile birlikte Gökçeada’da Toplumsal Afet Platformu’nun gerçekleştirdiği ilk yardım etkinliği, Gökçeadasporlu oyuncuların her hafta ilkokullarımızdaki öğrencilerimizi ziyaret ederek onlara spor sevgisi ve kültürünü aşılamaları gibi sosyal sorumluluk projelerinin yanında Gökçeada Spor Kulübü bünyesinde gönüllülerden oluşturulan medya ekibi sayesinde kulübümüzün Gökçeada’da yaşayan herkes ile iletişim halinde olması Gökçeadaspor sevgisini de bugünlere getiren en temel etkenler oldular.

Eski dönemlerde yaşanan mali sıkıntıları da çözüm odaklı yaklaşımları ile kulübümüze destek olan Sörf Okulu, Elta ve Mavi Su Resort Otel ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmaları ile kısa sürede aşan Gökçeada Spor Kulübü, öncelikle geçtiğimiz sezonki futbol kadrosunu korumakla birlikte; Lapsekispor’a transfer olan eski oyuncumuz Emrah Avcı başta olmak üzere futbol takımımıza önceki sezonlarda emek vermiş adalı oyuncuları da tekrar göreve çağırarak eski yeni bu takıma emeği geçmiş herkesi “şampiyonluk” hedefinde buluşturmayı başardı.

Tesisler, Otobüs ve Taraftar…

Gökçeadaspor geçtiğimiz dönemlerde her anlamda yaşadığı birliktelik problemini de beraber gerçekleştirdiği kahvaltılar, maç toplantıları gibi etkinliklerle aşmayı başarmasının yanında yeni yönetim döneminde kulübe kazandırılan takım otobüsü ile de maçlara kendi imkanları ile gitme özgürlüğüne kavuştu. Önceki yıllarda deplasmanlara gitmekte zorlanan, kendi sahasında oynadığı maçlara dahi maça 1-2 saat kala toplanan takım yerine bugün içeride dışarıda tıpkı profesyonel takımlarda olduğu gibi takım otobüsü ile gidiliyor.

Gökçeada Spor Kulübü, bu cumartesi oynayacağı play-off final mücadelesi öncesinde artan taraftar talebi nedeniyle Gökçeada’dan Kepez İlçe Stadı’na da yine kendi imkanları ile otobüsler kaldırarak taraftarlarının da tribünlerdeki yerlerini almalarını sağlayacak.

Herkes İçin Gökçeadaspor!

Ardarda alınan başarılı sonuçlarla ligin ilk haftalarından iddiasını ortaya koyan futbol takımımızın başarılarını Oğuz Demirtaş yönetiminde çalışmalarını sürdüren Taekwondo sporcularımız ve Selim Gülsün yönetiminde Halk oyunları takımımızın başarıları izledi. Gökçeada Spor Kulübü, sosyal alanda gösterdiği sorumluluk projelerinin yanında halk oyunları gibi bu toprağın çocuklarına en büyük miraslarının başında gelen bir dalda adamızı Çanakkale’de temsil ederek il ikincisi olmayı başardı.

Tüm siyasi, etnik veya sebebi her ne olursa olsun ayrışmaların ötesinde toplum tüm kesimlerini kendi bünyesinde birleştiren Gökçeada Spor Kulübü, toprak sahalardan kurtularak gerçekleştirdiği büyük başarılarla Çanakkale merkez medyasının dahi ilgi ile takip ettiği önemli bir sosyal proje haline geldi.

“Herkes İçin Gökçeadaspor” sloganı da tüm bu süreçlerde iç saha veya deplasmanlar farketmeksizin futbol, taekwondo, dalış, sörf veya halk oyunları takımlarımıza destek olan tüm taraftarlarımızın ortaya koyduğu yaşayan bir slogan olarak da tüm ülke sporumuzun tarihine altın harflerle kazınacak en önemli gelişmelerden biri haline geldi.

Hedef: Kurumsallaşma

Göreve geldiği günden bu yana kurumsallaşma yolunda emin adımlar atacaklarını dile getiren Sayın Başkanımız Bülent Ecevit Atalay, bu noktadan sonra alınacak şampiyonlukla yetinmemeleri gerektiğinin altını çizerek Gökçeadaspor’un hem ada hem de Çanakkale’ye renk katacak projelerini sürdürmesi için mutlaka kurumsallaşma hamlesini tamamlamaları gerektiğini belirtiyor. Gökçeada Spor Kulübü’nün kendi gelirleri ile kendi başarılarını kazanması gerektiğini belirten Başkan Atalay, bu konuda kişilerin ve yönetimlerin gelip geçici isimler olmasına rağmen her yönetimin kurumsallığa önem vermesinin kulübün başarısının devamındaki en önemli şart olduğunu söylüyor.

Gökçeadaspor’un bugünlerde aldığı başarılı sonuçların da kurumsallaşma hamlesi olmadan gelip geçici olacağının altını çizen Bülent Ecevit Atalay ve yönetim kurulu, önümüzdeki sezonlarda hedeflerinin kurumsallaşmayı tamamlayarak Gökçeadaspor futbol takımını Bölgesel Amatör Lig’e çıkarmak istediklerini belirtiyor.

Paylaş